Польська Unimot, один з основних імпортерів скрапленого газу до країни, очікує, що імпорт російського LPG до Польщі припиниться приблизно в жовтні цього року і розглядає можливість будівництва нового терміналу для морського імпорту продукту. Про це заявив генеральний директор Unimot Адам Сікорський на пресконференції, передає видання Gospodarka Morska.

Заборона на імпорт російського скрапленого газу до ЄС набула чинності в грудні 2023 року. Санкції передбачають однорічний перехідний період. До грудня 2024 року російський скраплений газ можна буде імпортувати за раніше укладеними контрактами. Однак з 20 грудня 2024 року ембарго буде повним.

За словами генерального директора Unimot Адама Сікорського, на практиці імпорт російського скрапленого газу до Польщі припиниться приблизно в жовтні цього року.

«Ми готуємося до цієї ситуації так само, як ми готувалися до російського ембарго на дизельне паливо», — сказав Сікорський у середу на підсумковій конференції Unimot.

Він додав, що у перші місяці після припинення поставок з Росії компанія очікує зниження обсягів імпорту, проблем з логістикою і збільшення націнки на продукт. За словами Сікорського, в довгостроковій перспективі логістика налагодиться і маржа впаде.

Генеральний директор Unimot додав, що невдовзі компанія збільшить потужності з перевалки та зберігання скрапленого газу на паливному терміналі в Пйотркові Трибунальському. Сікорський також нагадав, що компанія також має термінал LPG в Завадзькому, який вона постійно використовує.

Директор Unimot також заявив, що компанія розглядає можливість будівництва нового терміналу для морського імпорту LPG, але рішення щодо цього поки не ухвалено. Він підкреслив, що доцільність цього залежить від політичних рішень щодо збереження санкцій проти пального з Росії.

«Будівництво такого терміналу — це мінімум 2-3 роки. У нас є місце, але звідки ми знаємо, якою буде ситуація через 3-4 роки і чи не повернеться російський скраплений газ», — пояснив Сікорський, додавши, що, якби компанія була впевнена, що санкції щодо російських нафтопродуктів будуть постійними, то уже б інвестувала у будівництво.